Your address will show here +12 34 56 78
WYCENA NIERUCHOMOŚCI
Egzekucja z nieruchomości to najbardziej z dolegliwych dla dłużnika sposobów egzekucji, ponieważ kończy się utratą przez dłużnika miejsca zamieszkania. Istotnym etapem tej egzekucji jest opis i oszacowanie nieruchomości. To wtedy odbywa się wycena Państwa nieruchomości. Wyceny takiej dokonuje powołany przez Komornika Sądowego biegły w zakresie wyceny nieruchomości. Najczęściej nieruchomość wyceniana jest poniżej wartości rynkowej, dlatego warto taką wycenę kwestionować w skardze na opis i oszacowanie. Termin na złożenie takiej skargi jest krótki bo upływa po 2 tygodniach od zakończenia opisu i oszacowania.

Skuteczne zaskarżenie wyceny nieruchomości może spowodować „zatrzymanie” egzekucji nawet na rok. Będzie to czas na podjęcie działań zmierzających do ugody z wierzycielami albo do sprzedaży nieruchomości poza egzekucją komorniczą.

Podkreślenia wymaga to, że sprzedaż komornicza Państwa nieruchomości jest najmniej korzystnym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym. Nie dość, że wycena Państwa nieruchomości jest, jak mówią statystyki, niższa o 20% od ceny rynkowej, to na pierwszym terminie licytacji cena za którą można kupić nieruchomość jest obniżana o 25% od ceny oszacowania.
Nie oddawaj komornikowi 15% ceny swojego mieszkania.
Nie zostań z długami po sprzedaży swojej nieruchomości.
Zgłoś nieruchomość i pozwól sobie pomóc, póki nie jest za późno. 
Dobrowolna Sprzedaż Nieruchomości jest dla Ciebie.